Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
GALATEA (1859)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewniana fregata śrubowa należąca do zbiorczego typu nazywanego "dużymi fregatami Walkera" (6 okrętów). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GALATEA (1887)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "ORLANDO" (siedem jednostkek). Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GANGES (1863)

Wielka BrytaniaByła brytyjska fregata pancerna HMS "MINOTAUR" (typ "MINOTAUR", 3 okręty), przemianowana po raz trzeci w 1906 r. w momencie przydzielenia do ośrodka szkoleniowego HMS "Ganges" w Harwich. Był to trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy i pierwszy w kolejności okręt przydzielony do pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku HMS "Ganges". Okręt nosił tą nazwę w latach 1906-1908 i ponownie w latach 1912-1920.

GANGES (1882)

Wielka BrytaniaByły brytyjski kompozytowy slup śrubowy (od 1884 r. korweta) HMS "CAROLINE"  (typu "SATELLITE", siedem jednostek), przemianowany w 1908 r. w związku z przydziałem do ośrodka szkoleniowego Royal Navy. Był to czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy i drugi w kolejności okręt przydzielony do pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku HMS "Ganges". 

GANGES II (1863)

Wielka BrytaniaByła brytyjska fregata pancerna HMS "MINOTAUR" (typ "MINOTAUR", 3 okręty), przemianowana po raz czwarty w 1908 r. w momencie pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku szkoleniowym HMS "Ganges" w Harwich. Był to pierwszy w kolejności okręt przydzielony do pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku HMS "Ganges". Okręt nosił tą nazwę w latach 1908-1912 i ponownie w latach 1920-1922 i był pierwszym, który nosił tą nazwę w Royal Navy.

GANGES II (1865)

Wielka BrytaniaByła brytyjska fregata pancerna HMS "AGINCOURT" (typ "MINOTAUR", 3 okręty), przemianowana po raz drugi w 1906 r. w momencie rozpoczęcia pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku szkoleniowym HMS "Ganges" w Harwich. Był to trzeci w kolejności okręt przydzielony do pełnienia funkcji pomocniczych w ośrodku HMS "Ganges" i drugi noszący tą nazwę w Royal Navy.

GANNET (1878)

Wielka BrytaniaBrytyjski kompozytowy slup śrubowy typu "DOTEREL" (dziewięć jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GANNET (1888)

Wielka BrytaniaByły brytyjski kompozytowy slup śrubowy HMS "NYMPHE" (typ "NYMPHE", cztery jednostki), przemianowany po raz drugi w 1916 r. w związku z pełnieniem funkcji okrętu-bazy w Sheerness. Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GARNET (1877)

Wielka BrytaniaBrytyjska kompozytowa korweta śrubowa typu "EMERALD" (sześć jednostek). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GENERAL BOTHA (1885)

RPAByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "THAMES" (typ "MERSEY", cztery jednostki), sprzedany do RPA jako okręt szkolny w 1920 r.

GIBRALTAR (1892)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "EDGAR" (dziewięc jednostek). Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GLADIATOR (1896)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "ARROGANT" (cztery jednostki). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GLASGOW (1861)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewniana fregata śrubowa typu "BRISTOL" (4 jednostki). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GLATTON (1871)

Wielka BrytaniaBrytyjski monitor palisadowy typu "GLATTON" (1 jednostka). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy

GLEANER (1890)

Wielka BrytaniaBrytyjska kanonierka torpedowa typu "SHARPSHOOTER" (trzynaście jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GLORY (1899)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "CANOPUS" (6 jednostek). Czwarta jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

GOLIATH (1898)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "CANOPUS" (6 jednostek). Czwarta jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

GOOD HOPE (1901)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "DRAKE" (cztery jednostki). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GORGON (1871)

Wielka BrytaniaBrytyjski monitor palisadowy typu "CYCLOPS" (4 jednostki). Trzecia jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

GOSSAMER (1890)

Wielka BrytaniaBrytyjska kanonierka torpedowa typu "SHARPSHOOTER" (trzynaście jednostek). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GRAFTON (1892)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "EDGAR" (dziewięc jednostek). Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

GRASSHOPPER (1887)

Wielka BrytaniaBrytyjska kanonierka torpedowa typu "GRASSHOPPER" (trzy jednostki). Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.