Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
ICARUS (1885)

Wielka BrytaniaBrytyjski kompozytowy slup śrubowy typu "MARINER" (sześć jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ILLUSTRIOUS (1896)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "MAJESTIC" (9 jednostek). Trzecia jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

IMMORTALITÉ (1859)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa fregata śrubowa typu "EMERALD" (trzy jednostki). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

IMMORTALITE (1887) Wyrażenia bliskoznaczne: IMMORTALITÉ

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "ORLANDO" (siedem jednostkek). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPÉRIEUSE (1852)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa fregata śrubowa typu "IMPÉRIEUSE" (jedna jednostka). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

IMPERIEUSE (1869)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik centralnobateryjny HMS "AUDACIOUS" (typ "AUDACIOUS", 4 jednostki), przemianowany po raz drugi w 1914 r. w związku z przeklasyfikowaniem jednostki na okręt warsztatowy i punkt pocztowy. Był szóstym okrętem noszącym tą nazwę w Royal Navy.

IMPERIEUSE (1883)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "IMPERIEUSE" (dwie jednostki). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPLACABLE (1899)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "FORMIDABLE" (3 jednostki). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPREGNABLE I (1895)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "POWERFUL" (typ "POWERFUL", dwie jednostki), przemianowany listopadzie 1919 r., w związku z przydziałem do ośrodka szkoleniowe Royal Navy HMS "Impregnable" w Devonport.  Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPREGNABLE II (1868)

Wielka BrytaniaByła brytyjska żelaznokadłubowa fregata śrubowa HMS "INCONSTANT" (typ "INCONSTANT", jedna jednostka), przemianowana w czerwcu 1906 r. w czasie pełnienia funkcji szkoleniowej w ośrodku edukacyjnym "Impregnable". Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

IMPREGNABLE II (1897)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "ANDROMEDA" (typ "DIADEM", osiem jednostek), przemianowany po raz drugi w 1919 r. w związku z przydziałem do ośrodka szkoleniowego HMS "Impregnable" w Devonport jako jednostka zabezpieczenia socjalnego. Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPREGNABLE III (1861)

Wielka BrytaniaStara brytyjska fregata pancerna HMS "BLACK PRINCE" (typ "WARRIOR"), przemianowana w 1910 r. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IMPREGNABLE IV (1882)

Wielka BrytaniaByły brytyjski kompozytowy slup śrubowy (od 1884 r. korweta) HMS "CAROLINE"  (typu "SATELLITE", siedem jednostek), przemianowany po raz trzeci w 1919 r. w związku z przydziałem do ośrodka szkoleniowego Royal Navy HMS "Impregnable". Był to drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INCHKEITH (1904)

Wielka BrytaniaPierwotna nazwa brytyjskiego krążownika zwiadowczego HMS "SENTINEL" (typ "SENTINEL", dwie jednostki), przemianowany w 1903 r., jeszcze w trakcie budowy okrętu. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INCONSTANT (1868)

Brytyjska żelaznokadłubowa fregata śrubowa typu "INCONSTANT" (jedna jednostka). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

INDEFATIGABLE (1882)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "LEANDER" (typ "LEANDER", cztery jednostki), przemianowany w 1914 r. Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INDEFATIGABLE (1891)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "APOLLO" (dwadzieścia jeden jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INDEPENDENCIA (1874)

Flaga Brazylii (współczesna)Pierwotna nazwa brazylijskiego masztowego pancernika wieżowego, zakupionego w 1878 r. przez Wielką Brytanię, jeszcze przed oddaniem do służby i przemianowanego na HMS "NEPTUNE". 

INDUS (1861)

Wielka BrytaniaStara brytyjska fregata pancerna HMS "DEFENCE" (typ "DEFENCE"), przemianowana w 1898 r. w momencie dołączenia okrętu do ośrodka szkoleniowego HMS "Indus" w Devonport. Był szóstym okrętem o tej nazwie w Royal Navy.

INDUS I (1861)

Wielka BrytaniaStara brytyjska fregata pancerna HMS "DEFENCE" (typ "DEFENCE"), po raz kolejny przemianowana w 1910 r. w okresie pełnienia służby jako okręt - baza w ośrodku szkoleniowym HMS "Indus" w Devonport. Był pierwszym okrętem o tej nazwie w Royal Navy.

INDUS II (1876)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik centralnobateryjny HMS "TEMERAIRE" (typ "TEMERAIRE", 1 okręt), przemianowany w 1904 r. w momencie dołączenia do ośrodka szkoleniowego Royal Navy HMS "Indus" w Devonport. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy 

INDUS II (1893)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "FLORA" (typ "ASTRAEA", osiem jednostek), przemianowany w 1915 r. w związku z przeklasyfikowaniem na pływający warsztat w Devonport. Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INDUS II (1895)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik I klasy HMS "VICTORIOUS" (typ "MAJESTIC", 9 jednostek), przemianowany w 1920 r. Druga jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

INDUS III (1865)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik centralnobateryjny HMS "BELLEROPHON" (typ "BELLEROPHON", jedna jednostka), przemianowany w 1904 r. w momencie dołączenia okrętu do ośrodka szkoleniowego HMS "Indus" w Devonport. Był pierwszym okrętem w Royal Navy noszącym tą nazwę. 

INDUS IV (1863)

Wielka BrytaniaStara, brytyjska fregata pancerna HMS "VALIANT" typu "HECTOR", przemianowana w 1904 r. w momencie dołączenia okrętu do HMS "Indus" - ośrodka treningowego Royal Navy. Pierwsza jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

INDUS IV (1870)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik centralnobateryjny HMS "TRIUMPH" (typ "SWIFTSURE", 2 jednostki"), przemianowany po raz drugi w 1912 r. w momencie dołączenia okrętu do HMS "Indus" - ośrodka treningowego Royal Navy. Druga jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

INFANTA DOM HENRIQUE (1860)

Wielka BrytaniaByły brytyjski drewnianokadłubowy slup śrubowy HMS "PELICAN" (typ "CAMELION", osiem jednostek), przemianowany po raz drugi w 1868 r. w związku ze sprzedażą okrętu dla Portugalii.

INFLEXIBLE (1876)

Wielka BrytaniaBrytyjski masztowy pancernik wieżowy typu "INFLEXIBLE" (1 jednostka). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INTREPID (1891)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "APOLLO" (dwadzieścia jeden jednostek). Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

INVINCIBLE (1861)

Wielka BrytaniaPoczątkowa nazwa brytyjskiej fregaty pancernej typu "WARRIOR", zmieniona przed wodowaniem w 1860 r. na HMS "BLACK PRINCE". Czwarta tak nazwana jednostka w Royal Navy.

INVINCIBLE (1869)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik centralnobateryjny typu "AUDACIOUS" (4 jednostki). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IPHIGENIA (1891)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "APOLLO" (dwadzieścia jeden jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IRIS (1877)

Wielka BrytaniaBrytyjskie awizo typu "IRIS" (dwie jednostki). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IRON DUKE (1870)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik centralnobateryjny typu "AUDACIOUS" (4 jednostki). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

IRRESISTIBLE (1898)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "FORMIDABLE" (3 jednostki). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ISIS (1896)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "ECLIPSE" (dziewięć jednostek). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.