Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
VALIANT (1863)

Wielka BrytaniaBrytyjska fregata pancerna liczącego łącznie dwie jednostki typu "HECTOR". Czwarty okręt w Royal Navy posiadający tą nazwę.

VALIANT (OLD) (1863)

Wielka BrytaniaStara, brytyjska fregata pancerna HMS "VALIANT" typu "HECTOR", przemianowana w 1916 r. Pierwsza jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

VALIANT III (1863)

Wielka BrytaniaWysłużona brytyjska fregata pancerna HMS "VALIANT" typu "HECTOR", przemianowana w 1918 r., w okresie pełnienia funkcji pływającego magazynu. Pierwsza jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

VANGUARD (1870)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik centralnobateryjny typu "AUDACIOUS", (4 jednostki). Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VENERABLE (1899)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "LONDON" (5 jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VENGEANCE (1899)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "CANOPUS" (6 jednostek). Szósta jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

VENUS (1895)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "ECLIPSE" (dziewięć jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VERNON III (1860)

Wielka BrytaniaByła brytyjska fregata pancerna HMS WARRIOR (typ "WARRIOR"), przemianowana w 1904 r. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VESTAL (1865)

Wielka BrytaniaBrytyjski drewnianokadłubowy slup śrubowy typu "AMAZON" (sześć jednostek). Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VESTAL (1900)

Wielka BrytaniaBrytyjski stalowy slup śrubowy typu "CONDOR" (sześć jednostek). Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VESUVIUS (1874)

Wielka BrytaniaBrytyjski okręt torpedowy typu "VESUVIUS" (jedna jednostka). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VICTORIA (1887)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik wieżowy typu "VICTORIA", (2 jednostki). Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VICTORIOUS (1895)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "MAJESTIC" (9 jednostek). Czwarta jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

VICTORIOUS II (1895)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik I klasy HMS "PRINCE GEORGE" (typ "MAJESTIC", 9 jednostek), przemianowany w 1918 r. Pierwsza jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

VINDICTIVE (1897)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "ARROGANT" (cztery jednostki). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VIVID (1893)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "CAMBRIAN" (typ "ASTRAEA", osiem jednostek), przemianowany po raz drugi w 1921 r. w związku z przeklasyfikowaniem na okręt-bazę w Devonport. Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

VOLAGE (1869)

Wielka BrytaniaBrytyjska żelaznokadłubowa korweta śrubowa typu "VOLAGE" (dwie jednostki). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.