Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
WALLAROO (1890)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "PEARL" (dziewięć jednostek). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WALLINGTON (1890)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "WALLAROO" (typ "PEARL", dziewięć jednostek), przemianowany w 1919 r. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WANDERER (1883)

Wielka BrytaniaBrytyjski kompozytowy slup śrubowy typu "DOLPHIN" (dwie jednostki). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WARRIOR (1860)

Wielka BrytaniaBrytyjska fregata pancerna typu "WARRIOR" zwodowana w 1860 r. Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy. W 1897 r. okręt został przekształcony w okręt-muzeum, zaś jego nazwę zmieniono na HMS "WARRIOR (1860)" aby uniknąć pomyłek z istniejącym już pod nazwą HMS "Warrior" dowództwem Royal Navy Northwood Headquarters.

WARRIOR (1905)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "WARRIOR" (cztery jednostki). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WARSPITE (1884)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "IMPERIEUSE" (dwie jednostki). Siódmy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WARSPITE (1893)

Wielka BrytaniaByły brytyjski krążownik pancernopokładowy HMS "HERMIONE" (typ "ASTRAEA", osiem jednostek), przemianowany w 1922 r. w związku z przeklasyfikowaniem na hulk treningowy. Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WHITING (1889)

Wielka BrytaniaPierwotna nazwa brytyjskiej kanonierki torpedowej typu "SHARPSHOOTER" (trzynaście jednostek), ukończonej pod nazwą "BOOMERANG". Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WILD SWAN (1876)

Wielka BrytaniaBrytyjski kompozytowy slup śrubowy typu "OSPREY" (pięć jednostek). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WILDFIRE (1855)

Wielka BrytaniaByły brytyjski okręt obrony wybrzeża, blokship HMS "CORNWALLIS" (typ "CORNWALLIS", 5 jednostek), przemianowany w 1916 r. w związku z pełnieniem przez okręt funkcji bazy przy nabrzeżu w Sheerness. Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WILDFIRE (1888)

Wielka BrytaniaByły brytyjski kompozytowy slup śrubowy HMS "NYMPHE" (typ "NYMPHE", cztery jednostki), przemianowany w 1906 r. w związku z pełnieniem funkcji okrętu-bazy w Sheerness. Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WIVERN (1863)

Wielka BrytaniaBrytyjski masztowy pancernik wieżowy typu "SCORPION" (2 jednostki). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WIZARD (1889)

Wielka BrytaniaPierwotna nazwa brytyjskiej kanonierki torpedowej typu "SHARPSHOOTER" (trzynaście jednostek), ukończonej pod nazwą "KARRAKATTA". Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

WOLVERENE (1863) Wyrażenia bliskoznaczne: WOLVERINE

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa korweta śrubowa typu "JASON" (sześć jednostek). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.