Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
LANCASTER (1902)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "MONMOUTH" (dziesięć jednostek). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LARK (1879)

Wielka BrytaniaByły brytyjski kompozytowy slup śrubowy HMS "KINGFISHER" (typ "DOTEREL", dziewięć jednostek), przemianowany w 1892 r. w związku z pełnieniem przez okręt funkcji treningowych. Szósty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LATONA (1890)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "APOLLO" (dwadzieścia jeden jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LEANDER (1861)

Wielka BrytaniaTradycyjna fregata HMS "LEANDER " (1848) przekonwertowana na śrubowy napęd parowy, należąca do grupy 8 jednostek poddanych takiej samej operacji (typ "PHAETON", 8 jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LEANDER (1882)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancernopokładowy typu "LEANDER" (cztery jednostki). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LEVIATHAN (1901)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "DRAKE" (cztery jednostki). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LIBERTAD (1903)

Flaga ChileChilijski pancernik II klasy, zakupiony w 1903 r.,  jeszcze w trakcie budowy przez Wielką Brytanię i przemianowany na "TRIUMPH".

LIFFEY (1856)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa fregata śrubowa typu "LIFFEY" (pięć jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

LIVERPOOL (1860)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa fregata śrubowa typu "LIFFEY" (pięć jednostek). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

LONDON (1899)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "LONDON" (5 jednostek). Jedenasty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LORD CLYDE (1864)

Wielka BrytaniaBrytyjska fregata pancerna z drewnianym kadłubem typu "LORD CLYDE" (2 jednostki). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LORD NELSON (1906)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "LORD NELSON" (2 okręty). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

LORD WARDEN (1865)

Wielka BrytaniaBrytyjska fregata pancerna z drewnianym kadłubem typu "LORD CLYDE" (2 jednostki). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.