Szukaj terminów ze słownika (dozwolone są wyrażenia regularne)
OCEAN (1863)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa fregata pancerna typu "PRINCE CONSORT", jednak z trzech w serii. Była to trzecia jednostka nosząca tą nazwę w Royal Navy.

OCEAN (1898)

Wielka BrytaniaBrytyjski pancernik I klasy typu "CANOPUS" (6 jednostek). Czwarta jednostka o tej nazwie w Royal Navy.

OCTAVIA (1861)

Wielka BrytaniaTradycyjna fregata HMS "OCTAVIA" (1849) przekonwertowana na śrubowy napęd parowy, należąca do grupy 8 jednostek poddanych takiej samej operacji (typ "PHAETON", 8 jednostek). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ODIN (1901)

Wielka BrytaniaBrytyjski stalowy  slup śrubowy typu "CADMUS" (sześć jednostek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

OIL FUEL HULK C77 (1860)

Wielka BrytaniaStara brytyjska fregata pancerna HMS WARRIOR (typ WARRIOR), przemianowana w 1942 r. Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

OPAL (1875)

Wielka BrytaniaBrytyjska kompozytowa korweta śrubowa typu "EMERALD" (sześć jednostek). Pierwszy okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ORESTES (1860)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa korweta śrubowa typu "JASON" (sześć jednostek). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

ORION (1879)

Wielka BrytaniaBrytyjski taranowiec pancerny typu "BELLEISLE" (2 okręty). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ORLANDO (1858)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewniana fregata śrubowa należąca do zbiorczego typu nazywanego "dużymi fregatami Walkera" (6 okrętów). Drugi okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ORLANDO (1886)

Wielka BrytaniaBrytyjski krążownik pancerny typu "ORLANDO" (siedem jednostkek). Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ORONTES (1870)

Wielka BrytaniaByły brytyjski pancernik centralnobateryjny HMS "SWIFTSURE" (typ "SWIFTSURE", 2 jednostki), przemianowany w 1904 r.  Trzeci okręt o tej nazwie w Royal Navy

ORONTES (1879)

Wielka BrytaniaByły brytyjski taranowiec pancerny HMS "ORION" (typ "BELLEISLE", 2 okręty), przemianowany w 1909 r. w czasie pełnienia przez tą jednostkę roli pływającego magazynu w Devonport. Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.

ORPHEUS (1860)

Wielka BrytaniaBrytyjska drewnianokadłubowa korweta śrubowa typu "JASON" (sześć jednostek). Piąty okręt o tej nazwie w Royal Navy. 

OSPREY (1876)

Wielka BrytaniaBrytyjski kompozytowy slup śrubowy typu "OSPREY" (pięć jednostek). Czwarty okręt o tej nazwie w Royal Navy.