Autorzy książek, publikacji i artykułów.

Brak zdjęciaFrank Abelsen jest norweskim historykiem, badaczem i modelarzem, specjalizującym się w historii marynarki wojennej Norwegii. Jest autorem wielu książek i artykułów w prasie specjalistycznej.
Brak zdjęciaMiłośnik spraw związanych z morzem, autor artykułów, m.in. dla magazynu "Okręty Wojenne".
Brak zdjęciaMike Adams jest artystą-grafikiem i ilustratorem, pracującym nad różnorodnymi tematykami, m.in. był autorem serii grafik i ilustracji dla wydawnictwa Osprey Publishing.
Brak zdjęciaThomas A. Adams jest emerytowanym dziennikarzem, historykiem żeglugi i pisarzem. Miał długą karierę w Ministerstwie Obrony i Urzędzie Rady Ministrów, jest członkiem World Ship Society i konsultantem historycznym stowarzyszenia RFA. Opublikował wiele artykułów, a w 2012 roku otrzymał tytuł MBE.
Ahlberg LarsPochodzący ze Szwecji autor i historyk, specjalizujący się w zagadnieniach wojennomorskich.
Alamillo Alejandro A.Alejandro Anca Alamillo jest z zawodu dokumentalistą i historykiem, jest także autorem kilku książek i autorem wielu artykułów w czasopismach specjalistycznych, głównie na temat tła historycznego okrętów Hiszpańskiej Marynarki Wojennej.
Brak zdjęciaAleksander Siergiejewicz Aleksandrow (ros. Александр Сергеевич Александров) to rosyjski publicysta i historyk, którego zainteresowania są związane z historią wojennomorską. Jest autorem wielu książek i artykułów w prasie specjalistycznej.
Francis J. AllenFrancis Joseph Allen (16 sierpnia 1945 - 16 października 2011) był amerykańskim shiploverem i badaczem dziejów wojennomorskich. Był weteranem armii amerykańskiej, który służył przez cztery lata podczas wojny w Wietnamie. Był absolwentem Wichita State University i uczęszczał do seminarium Mt. Mary's. Był pracownikiem Działu Bezpieczeństwa Szpitala Memorial i przeszedł na emeryturę w 2007 roku. Jest autorem kilku książek i artykułów w prasie.
Brak zdjęciaShlomo Aloni napisał dziesiątki książek i setki artykułów na temat dziedzictwa Sił Powietrznych Izraela i historii działań wojennych na Bliskim Wschodzie.
Brak zdjęciaKpt. ż.w. Mieczysław Amielańczyk pływał jako starszy oficer na statkach pasażerskich: "ALBATROS", "MINERWA" i "EXPLORER", a wcześniej - jako II oficer na "STEFANIE BATORYM". Pełnił również funkcję kapitana na statku-kasynie "THE MERCURY", pływającym w rejonie Singapuru i cieśniny Malacca. Autor wielu książek i artykułów związanych z żeglugą cywilną na świecie.
Brak zdjęciaAndò Elio to włoski historyk i znawca zagadnień związanych z historią włoskiej marynarki wojennej. Autor wielu książek i artykułów w prasie specjalistycznej.
Brak zdjęciaAutorka artykułów i miłośniczka nurkowania. Jej artykuły pojawiły się w prasie specjalistycznej.