Witryna, na której się Państwo znaleźli jest typowo amatorskim i hobbystycznym przedsięwzięciem, mającym na celu zaspokojenia głodu nowych i usystematyzowanie zdobytych informacji autora strony na temat historii wojskowości (a w szczególności wojen i starć na morzach i oceanach świata). Jest również miejscem, gdzie osoby o podobnych zainteresowaniach znajdą nieco przydatnych informacji. Ma mieć ona w założeniu formę encyklopedyczną, stanowiącą kompendium i kompilację informacji które znajdują się w dostępnych opracowaniach i materiałach źródłowych. Jednakże strona ta nie jest niczym więcej, jak tylko owocem pasji i efektem pracy w wolnych chwilach. Jak każde inne hobby pochłania wiele czasu i energii, i jest z założenia niedoskonała, nie aspiruje również - i chyba nigdy nie będzie aspirować - do stania się poważnym naukowym, historycznym przedsięwzięciem. Należy wziąć to pod uwagę wykorzystując do swoich celów informacje tu zdobyte. Jeżeli jednak komukolwiek przydają się wiadomości tutaj zawarte będę bardziej niż zadowolony.

Ta strona nie jest i nigdy nie będzie projektem komercyjnym czy nastawionym na jakikolwiek zysk wyrażony w pieniądzach, a jedynie na czyste intelektualne korzyści. Wszystkie informacje zawarte w formie tekstowej na tej witrynie (o ile nie zostanie to wyraźnie zaznaczone w tekście) można dowolnie wykorzystywać, kopiować, powielać w dowolnej formie czy tłumaczyć na inne języki. Byłoby mi jednak miło, jeżeli osoba która skorzystała z mojej pracy zawarła w swoim tekście informację o tej stronie. Jest to bowiem związane z dodatkowym zadaniem tej witryny - propagowaniem historii i dziejów związanych z uprawianiem sztuki wojennej na przełomie wieków.

O ile jednak korzystanie z zasobów "pisanych" jest całkowicie dowolne, to jednak ze zdjęciami sprawa ma się już zdecydowanie inaczej. Wszystkie zdjęcia znajdujące się na stronie można wykorzystywać wyłącznie do celów niekomercyjnych. Zdjęcia w większości są własnością muzeów, galerii i instytutów historycznych więc osoby chcące wykorzystać komercyjnie zawarte tutaj zdjęcia powinny skontaktować się z właściwą dla danego zdjęcia instytucją i wystąpić o zgodę. Jeżeli ktoś chce wykorzystać zdjęcia na warunkach "non profit", może to zrobić ale najlepiej pod warunkiem podania oryginalnego miejsca pochodzenia zdjęcia (zazwyczaj takie informacje znajdują się w opisie fotografii). Jeżeli nie ma takiej informacji w opisie zdjęcia to oznacza, że albo zdjęcie pochodzi z domeny publicznej, albo pochodzenie jego jest niejasne i zostało o prostu znalezione w przepastnych zbiorach Internetu. W takim wypadku korzystacie z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Chciałbym również zaznaczyć, że jeżeli na mojej stronie znajdują się fotografie obłożone prawami autorskimi to z całego serca przepraszam i proszę o kontakt. Zostaną one natychmiast usunięte lub w odpowiedni sposób oznaczone.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych tematyką do kontaktu. Byłoby miło pracować nad tą stroną w więcej osób, gdyż tematyka związana z uprawianiem sztuki wojennej jest tak obszerna, że przytłacza swoim ogromem. Tak więc zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu pod adresem: hideo@vp.pl.